Jazykový program pre zahraničných lekárov

  • Jazykové vzdelávanie zahraničných lekárov

OZ Open Eyes reaguje na potreby slovenského zdravotníctva. Jedným z jeho znakov je nedostatok lekárov a zdravotníckeho personálu, ktorý odchádza zo Slovenska do zahraničia. Na uvoľnené miesta prichádza personál z iných krajín, predovšetkým Ukrajiny a Ruska. Ukazuje sa, že je dôležité naučiť týchto ľudí komunikovať v slovenskom jazyku a zoznámiť ich so špecifikami slovenského prostredia (interkultúrna príprava).

OZ Open Eyes

V prípade záujmu o problematiku nás kontaktujte na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

  • Aktualita: Kurzy slovenčiny pre ukrajinských lekárov.

OZ Open Eyes otvorí kurzy slovenského jazyka pre 18 ukrajinských lekárov, ktorí pôsobia v Nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch. Kurzy sa budú konať v období od 24. 2. do 30. 4. 2014 2014. Okrem všeobecného jazyka bude s lekármi otestovaný e-projekt IMED-KOMM Interkultúrna lekárska komunikácia v Európe. Projekt je zameraný na potreby zahraničných lekárov pôsobiacich na Slovensku a jeho slovenským garantom je E - KU Inštitút jazykovej a interkultúrnej komunikácie v Nitre. Vzdelávanie ukrajinských lekárov podporilo Migračné informačné centrum IOM so sídlom v Bratislave.

Partneri

Login or Register

LOG IN